Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár több egyetem is hirdeti, könnyen lehet, mégsem lesz a felvételi kínálatukban az andragógiát váltó közösségszervezés - derül ki az Oktatási Hivatal megkeresésünkre adott válaszából.
A 2017-es egyetemi-főiskolai felvételin több tucat szakra már nem jelentkezhettek - ezeket a képzéseket vagy megszüntették, vagy átalakították, némelyiknek azonban csak a neve változott. Itt van a lista.
Harminc alap- és osztatlan képzés megszűnik, változik egy-két pontszámítási szabály, és új intézménylista lesz a felvételi tájékoztatóban - mi vár a 2017-ben továbbtanulókra? Mi az, amit már most, két-három hónappal a felvételi szezon előtt tudni lehet?
„Ha másra nem, a focira figyel a kormány” - mondta el Majtényi Balázs a vasárnap estére megszervezett tiltakozáson, ahol az egyetemek és a kormány képviselői csaptak össze egy futballmérkőzés keretein belül.
Valóban nem elég "specifikus és magas szintű" tudással rendelkeznek a műszaki menedzserek? A szabad bölcsészet diplomával rosszabbul lehet keresni, mint a történelem vagy a magyar szakkal? Megnéztük, milyen statisztikák alapján szüntetik meg a szakokat.
A hallgatók fele elbúcsúzhat a felsőoktatástól a kötelező nyelvvizsga miatt, több képzést is megszüntethet a kormány, a középiskolákban bevezethetik a pénzügyi ismeretek tantárgyat, és a legtöbb iskola nem küld diákokat a március 15-i állami ünnepségre. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Tényleg kötelező lesz az emelt szintű érettségi és a nyelvvizsga az egyetemi-főiskolai felvételin? Több száz képzés szűnik meg? Kompetenciamérést szerveznek majd a felsőoktatási intézményekben? Ilyen változásokra számíthatnak a következő években a felvételizők és az egyetemisták.
"A fölösleges szakok megrostálása zajlik, de ez egy hosszabb folyamat, mert át kell tekinteni, hogy egy-egy térségben mit és hol képezzenek" - mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár a Heti Válasznak.